1

 

امروز دوشنبه ۲۸ اکتبر شاخص های سهام در آسیا رشد یافتند که در پی خوش بینی ها نسبت به دست یابی چین و آمریکا به یک توافق تجاری در ماه آینده حاصل شده است . امروز شاخص MSCI آسیا پاسیفیک برای خارج از ژاپن ۳/ ۰ درصد رشد یافت . شاخص سهام چین ۲/ ۰ درصد شاخص سهام هنگ کنگ ۷/ ۰ درصد ، شاخص Nikkie ژاپن ۳/ ۰ درصد  و شاخص سهام استرالیا ۱/ ۰ درصد افزایش یافته اند . چین و آمریکا قرار است مذاکرات تجاری خود را در سطوح بالاتر در ماه آینده ادامه دهند . این تنش تجاری بین دو قدرت اقتصادی به فعالیت های تولیدی و بازرگانی در سطح جهان آسیب زده است و سوددهی شرکت های صنعتی را تحت تاثیر قرار داده اند .

با افزایش امیدها برای حل بحران تجاری چین و آمریکا روز جمعه وضعیت شاخص های مطرح در وال استریت هم مثبت گزارش شد . در هفته آینده سرمایه گذاران منتظر اعلام سود شرکت هائی چون اپل ، فیس بوک و ایکسون هستند . فدرال رزرو هم قرار است در جلسه روز چهارشنبه خود نرخ بهره جدید را اعلام نماید که تخمین زده می شود کاهش یابد .

بهای نفت بعد از افزایش در هفته گذشته امروز کاهش یافت بطوریکه نفت خام سبک آمریکا با ۷ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۵۹ سنت و نفت برنت هم با ۵ سنت افت به ۶۱ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه رسیدند . طلا هم امروز ۱۵۰۴ دلار در هر انس بوده است .